خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین

خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین

استون مارتین، (به انگلیسی: Aston Martin) شرکت بریتانیایی تولیدکنندهٔ خودروهای اسپورت است، که در سال ۱۹۱۳ توسط رابرت بمفورد و لیونل مارتین تاسیس شد.

250px AstonMartinLogo.svg  - خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین
خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین

از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۷ استون مارتین بخشی از گروه پرمیر اتوموتیو، به‌شمار می‌آمد، که خود زیرمجموعه‌ای از شرکت فورد محسوب می‌شد. در ۱۲ مارس ۲۰۰۷ در پی انعقاد قراردادی به ارزش ۴۷۹ میلیون پوند، استون مارتین به کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ادیم، سرمایه‌گذاری الدار و پرودرایو، که توسط دیوید ریچاردز مدیریت می‌شد، واگذار گردید.

اما شرکت فورد ۴۰ میلیون پوند از سهام استون مارتین که معادل ۱۰٪ درصد از کل سهام آن است، را حفظ کرد. با احتساب این مبلغ، ارزش کل شرکت در سال ۲۰۰۷ معادل ۹۲۵ میلیون دلار برآورد می‌شود.

1 31 - خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین
خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین
2 13 - خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین
خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین

مارکوس استروک که یک آلمانی ثروتمند و کلکسیونر مشهور خودرو نیز هست از کمپانی استون مارتین تقاضای عجیبی نموده است.

این سازنده دوچرخه‌های مشهور برند استروک از کمپانی بریتانیایی آستون مارتین خواسته است تا برای او و شش تن از دوستانش یک نسخه خاص از آستون مارتین ونکوئیش طراحی کرده و بسازد. او که مالک کارخانه مشهور دوچرخه‌سازی استروک است می‌خواهد هفت آستون مارتین ونکوئیش کوپه را سفارش دهد که هریک از آنها دارای ویژگی‌های خاصی باشند.

مثلاً این ۷ خودروی سفارشی از بدنه ای با پوشش فیبر کربن در لایه های مختلف بهره می‌برند تا در نهایت بدنه ای کاملاً صاف و یکدست داشته باشند. آستون مارتین درباره دلایل پذیرش این پروژه می‌گوید: این کار به ما کمک می‌کند تا همزمان که کیفیت بالاتری را در محصولات خود ایجاد کنیم، ارزش برند تجاری آستون مارتین را نیز بالا ببریم.

4 14 - خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین
خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین

بدنه که بسیار سبک‌وزن و مقاوم است در هر ۷ خودرو با پوشش سیاه جت‌های شکاری رنگ‌آمیزی می‌شود. در کنار این رنگ سیاه، شاهد حضور یک کمربند فیبرکربن از میان کاپوت و پایین درها هستیم که زیبایی فراوانی به خودرو می‌بخشد. همچنین در جای‌جای بدنه از لوگوهای آستون مارتین و عدد مخصوص خودرو استفاده می‌شود تا خاص بودن خودروی زیبای آستون مارتین صدچندان شود. زیبایی تحسین برانگیز عبارت “یک از هفت” که با پوششی روشن بر روی بدنه براق و مشکی خودرو کار شده در نخستین دستگاه از این هفت دستگاه، چشم هر عابری را به‌شدت می‌گیرد.

داخل خودرو هم نمونه به‌روزرسانی شده، زیبا و حساب‌شده ای از مدل الماس سیاه است که در مدل‌های ونکوئیش جدید مورد استفاده قرارگرفته است. در این میان عبارت”یک از هفت” که بر بدنه داشبورد زیبای خودرو دوخت شده بسیار جالب‌توجه است.

3 2 - خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین
خودروهای سفارشی کمپانی استون مارتین

همه مدل‌های این سری دست‌ساز بوده و در ساخت آنها از هیچ روند ماشین‌کاری شده ای استفاده نشده است. این خودرو که از موتور مشهور و ۱۲ سیلندر آستون مارتین بهره می‌برد ۶ لیتر حجم داشته و قدرتی معادل ۵۶۸ اسب بخار و گشتاوری در حدود ۶۳۰ نیوتن متر تولید می‌نماید که باعث می‌شود تا این مدل زیبا را در زمانی کمتر از ۴ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند و در نهایت از مرز ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت عبور کند.

استروک به همراه همسرش روز گذشته نخستین مدل از سری”یک از هفت” آستون مارتین ونکوییش را در انگلستان تحویل گرفت و قرار است شش خودروی باقیمانده را نیز تا پایان سال تحویل بگیرد. آستون مارتین چیزی درباره هزینه هریک از این ۷ خودرو فاش ننموده است اما کارشناسان قیمت هریک از این هفت دستگاه را حدود ۵۰۰ هزار دلار برآورد کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.