بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید

موسسه «کانسومر ریپورتس» هرسال رده‌بندی تازه‌ای از برندهای خودرو منتشر می‌کند و با توجه به نتایج آزمون‌های مختلف، بهترین و بدترین خودروهای بازار را معرفی می‌کند که این اطلاعات از منابع اصلی خریداران و فروشندگان خودرو در آمریکا محسوب می‌شود.

به‌گزارش اروند پلاک به نقل از  اقتصادنیوز، برخی خودرو را فقط برای اهداف و استفاده‌های خاصی می‌خرند اما برای عده‌ای دیگر، ماشینی که خریداری می‌کنند باید از همه لحاظ ایده‌آل باشد. گرچه در این بین، می‌توان به نظرات پایگاه اینترنتی Consumer Reports درباره خوب یا بد بودن خودروها خرده گرفت، اما از آنجا که این موسسه خودروهایی که تحت آزمونهای فنی مختلف قرار می‌دهد را خریداری می‌کند، نظراتی که درباره خودروها منتظر می‌کند نیز تاحدود بسیاری به دور از تعصبات جانب‌دارانه است. بنابراین، برای بسیاری از خریداران و فروشندگان خودرو، این نظرات بخش بسیار مهم و قابل اتکایی در فرآیند خرید خودرو محسوب می شود.

هرسال، موسسه کانسومر ریپورتس، امتیازات مربوط به تست‌های مختلف نظیر تست جاده و مطمئن بودن بودن خودروهای مختلف را جمع‌آوری کرده و یک نمره کلی برای خودروها اعلام می‌کند. این موسسه سپس بهترین و بدترین برندهای خودرویی را رده‌بندی می‌کند. برخی خودروهای حاضر در این رده‌بندی در انحصارا در آزمون‌های جاده‌ای خوب بوده‌اند ولی ازنظر مطمئن بودن بودن شرایط خوبی نداشته‌اند. ولی به هرحال، اغلب خودروهایی که در آزمون مطمئن بودن نمرات خوبی نداشته‌اند، در آزمون‌های جاده‌ای هم موفق عمل نکرده‌اند. در این گزارش به پنج برند خودرویی که ارزش خرید دارند و پنج برند خودرویی که مشتریان باید از خرید آنها اجتناب کنند، اشاره می‌کنیم. این خودروها با انتخاب موسسه کانسومر ریپورتس معرفی شده‌اند.

بهترین‌ها

NYIAS 2016 Lexus RX 450h 005 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
لکسوس: شاید انتخاب لکسوس به‌عنوان برترین خودروی این رده‌بندی چندان هم تعجب‌آور و دور از انتظار نباشد؛ این خودرو نه تنها ازنظر مطمئن بودن بهترین امتیاز را کسب کرده بلکه در تست جاده هم نمره ۷۶ را اخذ کرده است. لکسوس همیشه خودروهای مطمئن تولید کرده اما به تازگی تمرکز خود را روی تولید خودروهایی گذاشته که کنترل کردن و رانندگی با آن راحت باشد. این تلاش‌ها نتیجه داده و خودروی لکسوس توانسته امتیاز میانگین ۷۸ را کسب کند.
mazda 3 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
مزدا: شاید مزدا محبوب‌ترین برند خودرو در بین آمریکایی‌ها نباشد، اما هرکسی که قصد خرید خودرو داشته باشد محال است که یک بار به این خودرو فکر نکرده یا با آن دور نزده باشد. خودرو دوستان، خریداران عادی خودرو و حتی موسسه کانسومر ریپورتس، همگی عاشق مزدا هستند. این خودرو توانسته در تست جاده امتیاز ۷۶ و در زمینه مطمئن بودن امتیاز عالی را کسب کند. میانگین امتیاز مزدا در این رده‌بنده ۷۵ است.
2015 Toyota Camry SE 002 e1428496659995 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
تویوتا: تویوتا به مطمئن بودن مشهور است، اما خودروهای این کمپانی همچنین در رانندگی هم بهتر شده‌اند. این امتیازات باعث شده تا این خودرو یکی از بهترین انتخاب‌های مشتریان و کانسومر ریپورتس باشد. تویوتا در آزمون جاده امتیاز ۷۲ را کسب کرده اما در زمینه مطمئن بودن نمره‌ای بالاتر از میانگین را اخذ کرده که میانگین امتیاز آن ۷۴ بوده است.
news 2015 audi r8 spyder shown in daytona gray pearl exterior 01 e1431360746731 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
آئودی: آئودی نیز مانند سوبارو به داشتن فن‌آوری چهارچرخ محرک خود معروف است. این کمپانی طی سال‌های اخیر همچنین به‌دلیل طراحی و کیفیت فضای داخلی خود مورد تحسین قرار گرفته است. اطمینان این خودرو نیز طی این مدت افزایش یافته است. آئودی در تست جاده امتیاز ۸۱ را کسب کرده و توانسته با میانگین امتیاز ۷۳ با فاصله بسیار اندکی نسبت به سوبارو در رتبه چهارم جدول بهترین‌ها قرار بگیرد.
Subaru Crosstek - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
سوبارو: سوبارو در بین افرادی که عاشق ماجراجویی در طبیعت هستند، دارای شهرت و محبوبیت بالایی است. این خودرو همچنین برای ساکنین مناطق کوهستانی و برف‌خیز همیشه یکی از انتخاب‌های برتر بوده است اما مجهز بودن به چهار چرخ متحرک، تنها ویژگی متمایز سوبارو نیست که آن را به خودروی محبوب مشتریان بدل کرده بلکه امتیاز مطمئن بودن این خودرو نیز بالاست؛ درحالی که میانگین امتیاز تست جاده آن ۸۰ بوده که درمجموع نمره ۷۳ به سوبارو تعلق می‌گیرد.

بدترین‌ها

2015 ford f 150 13 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
فورد: پس از بحران مالی جهان، فورد توانست شاهکار کرده و خود را احیا کند. این خودروساز توانست خودروهایی تولید کند که ظاهر بهتر، رانندگی بهتر و مصرف بنزین کمتری دارند و در آنها از فن‌آوری‌های برتری استفاده شده است. درنتیجه، فورد در تست جاده، نمره خوب ۷۲ را کسب کرده اما متاسفانه درزمینه مطمئن بودن، همچنان عقب است و در مجموع امتیاز ۵۳ را کسب کرده است.
DG015 001DT - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
دوج: دوج بیشتر تمرکز خود را روی طراحی و ظاهر گذاشته است. این خودرو در تست جاده امتیاز ۷۱ را کسب کرده و در زمینه مطمئن بودن افت کرده است. امتیاز کلی فورد در این رده‌بندی ۵۲ است.
mini countryman e1427472358369 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
مینی: خودروی مینی به‌طور خاص یک خودروی دو در و کاملا شهری، سریع و عجیب و غریب است که رانندگی با آن بسیار لذت بخش است. این خودرو در تست جاده‌ای امتیاز ۷۲ را کسب کرده اما متاسفانه درزمینه مطمئن بودن نمره مینی همچنان پایین است. نمره پایین در این بخش به حدی تاثیر داشته تا بتواند امتیاز کلی این خودرو را تا ۴۶ پایین آورد.
2015 Jeep Renegade Trailhawk e1430856425213 - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
جیپ: جیپ معمولا به اولویت داشتن استحکام و قدرت در طراحی مشهور است و قابلیت آفرود در این خودرو به قابلیت رانندگی شهری ارجحیت دارد. با درنظر گرفتن این نکته به‌جای توجه به نکاتی چون راحتی و کم سروصدا بودن، تعجبی ندارد که جیپ در تست جاده تنها نمره ۵۹ را کسب کند. مطمئن بودن این خودرو هم همچنان یک معضل محسوب می‌شود به طوری‌که امتیاز کلی این خودرو را تا ۳۹ پایین آورده است.
Fiat 500 Turbo - بهترین و بدترین برندهای خودرویی سال را بشناسید
فیات: برای خوانندگان این گزارش که با رده‌بندی‌های موسسه کانسومر ریپورتس آشنا هستند، تعجبی ندارد که فیات را در انتهای رده‌بندی ببینند؛ برخلاف جذاب بودن رانندگی با فیات، این خودرو نتوانسته توجه کانسومر ریپورتس را جلب کند. اطمینان بخشی این خودرو همچنان یک معضل بزرگ محسوب می‌شود به‌طوری که با وجود کسب امتیاز ۵۵ در تست جاده، در مجموع امتیاز ۳۲ را کسب کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.