آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

فروش خودروهای سواری در چین، هند، اروپا و ژاپن در ماه آگوست ۲۰۱۶ افزایش یافت درحالی‌که خرید خودروهای جدید در بازارهای بزرگی چون آمریکا، روسیه و برزیل با کاهش مواجه شد. بازار خودروهای جدید در چین تقریباً ۳۰ درصد در ماه آگوست گسترش یافته و فروش خودرو از ابتدای سال تا به اینجا با افزایشی ۱۶ درصدی به ۱۴ میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودروهای سواری در اروپا و هند نیز افزایش داشته و البته ژاپن نیز یکی از ماه‌های خوبی که به‌ندرت اتفاق می‌افتد را شاهد بوده است. در آمریکا فروش خودروهای سبک کمی ضعیف‌تر از مدت مشابه قبل بوده درحالی‌که همین اتفاق یعنی کاهش فروش در بازارهای روسیه و برزیل ادامه یافته است. VDA پیش‌بینی می‌کند که فروش خودرو در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ با رشدی ۳ درصدی به ۸۰.۴ میلیون دستگاه برسد.

worldwide car sales 765x510 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

  • فروش جهانی خودرو در سال ۲۰۱۶ (ژانویه تا آگوست)

فروش خودروهای سبک جدید در چندین بازار مهم جهانی طبق تحلیل‌های آماری VDA در جدول زیر نشان داده شده است:

درصد تغییر ژانویه تا آگوست ۲۰۱۶ درصد تغییر آگوست ۲۰۱۶ منطقه
۷.۸ ۱۰۱۱۰۷۰۰ ۹.۵ ۸۵۵۵۰۰ اروپا
۱۴.۹- ۸۹۵۴۰۰ ۱۸- ۱۱۳۷۰۰ روسیه
۰.۵ ۱۱۶۱۵۱۰۰ ۳.۴- ۱۵۰۵۹۰۰ ایالات‌متحده آمریکا
۴.۱- ۲۷۶۰۲۰۰ ۲.۹ ۲۷۹۴۰۰ ژاپن
۲۲.۸- ۱۳۰۵۶۰۰ ۱۰.۹- ۱۷۸۳۰۰ برزیل
۷.۵ ۱۹۳۸۷۰۰ ۱۶.۷ ۲۵۸۷۰۰ هند
۱۵.۸ ۱۳۹۲۸۴۰۰ ۲۹.۷ ۱۷۵۰۷۰۰ چین

آمار فروش تراک ها نیز در بازارهای آمریکا، روسیه و برزیل در نظر گرفته شده است.

درصد تغییر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان شده است.

US car sales subcompact crossover segment 2016 Q1 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

  • ادامه‌ی رشد فروش چشمگیر خودروها در چین

در آگوست ۲۰۱۶ بازار خودروهای جدید چین دوباره بزرگ‌ترین و سریع‌ترین بازار از نظر رشد در جهان بوده است. فروش خودروهای جدید تقریباً ۳۰ درصد افزایش یافته و به ۱۷۵۰۷۰۰ دستگاه رسیده است که بیش از دو برابر اندازه‌ی بازار اروپا است.

Auto sales statistics China Roewe 950 sedan 765x510 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

در طی ۸ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ بازار خودروی چین ۱۵.۸ درصد گسترش یافته که بیش از دو برابر نرخ رشد بازارهای اروپا و هند است. این میزان رشد بیش ‌از پیش‌بینی‌های صورت گرفته است.VDA رشد فروش خودروها در چین در یک سال را از ۸ درصد به ۱۰ درصد و به عبارتی ۲۲ میلیون خودرو افزایش داده است.

  • رشد قوی در فروش خودروهای جدید در بازار اروپا

فروش خودروهای سواری جدید در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو انجمن تجارت آزاد اروپا در ماه آگوست با رشد ۹.۵ درصدی به ۸۵۵۵۰۰ دستگاه رسیده است. در جولای ۲۰۱۶ فروش خودرو در اروپا پس از رشد متوالی در ۳۴ ماه با افت ۲.۳ درصدی مواجه شده بود که دلیل اصلی آن کمتر بودن روزهای کاری است.

European car sales analysis Full Year 2015 765x510 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

در ماه آگوست فروش خودرو در ۵ بازار اصلی اروپا رشدی قوی داشته است: در این ماه شاهد رشد ۲۰ درصدی در بازار خودروی اروپا، رشد ۱۵ درصدی در اسپانیا، رشد ۸ درصدی در آلمان، رشد ۷ درصدی در فرانسه و بالاخره رشد ۳ درصدی بریتانیا هستیم. هرچند حجم فروش در این ماه به‌طور سنتی کمترین میزان در بین ماه‌های سال دارد.

در ۸ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۶ فروش بازار خودروهای سواری جدید اروپا با رشد ۷.۸ درصدی به ۱۰۱۱۰۷۰۰ دستگاه رسیده است.

  • فروش ضعیف‌تر خودروهای جدید در ماه آگوست در آمریکا

آمار فروش خودروهای سبک جدید در آمریکا نشان می‌دهد که ماه آگوست چندان عملکرد خوبی بر جای نگذاشته و شاهد افت ۳.۴ درصدی هستیم. در این ماه ۱۵۰۵۹۰۰ دستگاه خودرو در آمریکا فروخته شده است. البته این مورد را باید تقصیر تقویم دانست چرا که آگوست ۲۰۱۵ یک آخر هفته‌ی بیشتری در رابطه با فروش خودرو داشته است.

Cadillac dealership 01 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

آمار فروش ۸ ماهه‌ی ابتدایی امسال برای بازار آمریکا تقریباً یکنواخت بوده و شاهد رشد ۰.۵ درصدی در فروش هستیم. در این بازه‌ی زمانی ۱۱۶۱۵۱۰۰ دستگاه خودروی جدید به خانه‌ی مشتریان راه یافته است. درحالی‌که فروش تراک ها و شاسی بلندها با رشد ۸ درصدی به ۶.۹ میلیون دستگاه رسیده، خودروهای سواری نیز رشد ۹ درصدی داشته و سهم ۴.۷ میلیون دستگاهی از آمار فروش کلی را به خود اختصاص داده‌اند.

VDA به بازار آمریکا در ماه‌های آینده کمی بدبین بوده و پیش‌بینی می‌کند که امسال بازار آمریکا با افت ۲ درصدی شاهد فروش ۱۷.۱ میلیون دستگاه خودرو باشد.

  • رشد فروش ادامه‌دار بازار خودروی هند

بازار خودروی هند در ماه آگوست نیز به عملکرد خوب خود ادامه داده و فروش خودروهای جدید با ۱۶.۷ درصد افزایش در این ماه به ۲۵۸۷۰۰ دستگاه رسیده است.

Agartala Tata Motors 546x377 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

از ابتدای امسال تا پایان ماه آگوست نیز تقریباً ۲ میلیون دستگاه خودرو در این بازار فروخته شده که رشد ۷.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

  • فروش بیشتر خودرو در ژاپن در ماه آگوست

در ژاپن، فروش خودروهای سواری جدید رشد ۲.۹ درصدی را در ماه آگوست تجربه کرده و ۲۷۹۴۰۰ دستگاه خودروی جدید به مشتریان تحویل داده شده است. ماه آگوست دومین ماه سال جاری است که بازار خودروی ژاپن رشد فروش را تجربه کرده است.

2016 Toyota Mirai 106 876x535 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

در ۸ ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ بازار خودروی ژاپن با افت ۴.۱ درصدی مواجه بوده و موفق به فروش ۲۷۶۰۲۰۰ دستگاه خودروی جدید شده است.

  • فروش ضعیف‌تر خودرو در روسیه

فروش خودروهای سبک جدید در روسیه در ماه آگوست با افت ۱۸ درصدی به ۱۱۳۷۰۰ دستگاه رسیده است. تا به اینجای سال بازار خودروهای روسیه کاهش تقریباً ۱۵ درصدی داشته و کمتر از ۹۰۰ هزار دستگاه خودروی جدید فروخته شده است.

Lada XRAY 07 765x510 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

  • افت فروش ادامه‌دار در بازار خودروی برزیل

در برزیل فروش خودروهای سبک جدید با افت ۱۱ درصدی به ۱۷۸۳۰۰ دستگاه در ماه آگوست رسیده است. هرچند برخی نشانه‌ها حاکی از بهبود اقتصاد برزیل هستند چراکه افت فروش ماه آگوست این بازار کمتر از افت چشمگیر ۲۲.۸ درصدی در ۸ ماهه‌ی ابتدایی سال جاری است.

renault kwid captur koleos for brazil 546x307 - آمار فروش بازارهای مهم دنیا (از ژانویه تا آگوست 2016)

منبع: best-selling-cars

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.