توقف خودرو روی خط عابر پیاده چقدر جریمه دارد؟

با نصب دوربین در چهاراه برخی کلان‌شهرها از جمله اصفهان ، رانندگانی که روی خط عابر پیاده توقف کنند ۶۰ هزار تومان جریمه می شوند .

همایون یزدان پناه اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۳۳۰ تقاطع چراغ دار در سطح شهر اصفهان وجود دارد که ۱۷۰ مورد آن کنترل هوشمند می شوند و مشخص می کند که کدام منطقه از سطح شهر ترافیک روان و کدام منطقه از شهر دارای ترافیک سنگین تری می باشد.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: ۱۷۰ دوربین نظارت تصویری نیز در تقاطع های مختلف سطح شهر به کار گرفته شده و همچنین ۴۰ دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز در حال عملیاتی شدن می باشد.

وی با اشاره به راه اندازی دوربین های ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز افزود: با به کارگیری این دوربین ها رانندگانی که بر روی خطوط عابر پیاده ایست کنند مشمول جریمه ۶۰ هزار تومانی خواهد شد.

یزدان پناه تصریح کرد: مهمترین وظیفه این مرکز نظارت لحظه ای بر ترافیک شهر با استفاده از ابزارهای نوین، کمک به رفع حوادث ترافیکی و غیر ترافیکی و همچنین جمع آوری داده ها و اطلاعات ترافیکی از طریق حس گرهای سطح شهر به صورت تصویری – القایی و مغناطیسی است.

وی با اشاره به اینکه زمانبندی چراغ های راهنمایی و رانندگی توسط کنترل کننده های هوشمند انجام می شود، گفت: زمان این چراغ ها متناسب با میزان ترافیک تغییر می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.