نویسنده:
// جمعه , ۲۷ اسفند ۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
بررسی تخصصی مزدا CX-5 مدل ۲۰۱۷ (Mazda CX-5)

 مزدا CX-5 را باید یکی از خودرو های پرفروش این شرکت بدانیم.کراس اوری که دارای زبان طراحی کودو و موتور اسکاس اکتیو است.مزدا CX-5 مدل ۲۰۱۷ را باید نسل دوم این خودرو دانست که شاید بتوانیم آن را ادامه راه مزدا ۳ بدانیم.

در بحث طراحی  مزدا CX-5 دارای طراحی جدید و بروز شده در قسمت هایی نظیر جلوپنجره مشبک و چراغ های ال ای دی باریک و جدید است.

مزدا CX-5 را باید مدلی بین  مزدا CX-3 و  مزدا CX-9 دانست.عرض خودرو در فیس جلو نزدیک به ۱۰ میلی متر بیشتر تر شده است.

ورودی های هوای باریک در سراسر قسمت پایین سپر جلو ایجاد شده است .چراغهای عقب دارای طراحی جدید هستند.  طراحی جدید و بروز در خطوط سقفی و ستون عقب، ظاهر اسپرت‌تر به این خودرو داده است.

در بخش داخل کابین نیز سیستم سرگرمی جدید،دریچه های تهویه مطبوع بروز شده، صفحه نمایش اضافی برای پیام ها ،افزایش کیفیت مواد بکار رفته از بروز رسانی های این خودرو هستند.

فرمان سه‌شاخه،کی لس و استارت خودرو با یک کلید، نمایشگر رنگی ۴.۶ اینچی در بخش جلویی راننده ،نمایشگر ۷ اینچی،سیستم صوتی با ۱۰ بلندگوی تمام چیزهای جدیدی است که باید از این خودرو بدانید.

فناوری G-Vectoring، استفاده از کنترل پیشرانه برای بهبود عملکرد شاسی است.

به این ترتیب، سطح گشتاور پیشرانه، بر پایه‌ی ورودی دریافتی از سوی فرمان، کنترل می‌شود، تا بار عمودی وارده بر هر محور، کنترل شود و سامانه‌ی کنترل کشش خودرو بهبود پیدا کند.

مزدا عنوان می‌کند که فناوری G-Vectoring، موجب هماهنگی بیشتر حرکت خودرو نسبت به عکس‌العمل راننده می‌شود و همچنین نیاز به تصحیح و اصلاح در چرخش فرمان را کاهش می‌دهد و به بهبود کنترل و پایداری خودرو نیز کمک می‌کند. علاوه‌ بر این تغییرات شتاب‌گیری خودرو نرم‌تر خواهد شد که به تبع آن نوسانات انتقالی به کابین و سرنشینان کاهش می‌یابد.

مزدا CX-5 با توجه با قیمت و کلاس خودرویی در مقابل خود  رقبایی همانند هوندا CR-V ، فورد اسکیپ و هیوندای توسان را می بیند.

 

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •