حضور تاریخی زن عربستانی پشت فرمان خودروی فرمول یک

راننده زن اهل عربستان سعودی در سالروز لغو ممنوعیت رانندگی زنان این کشور، طی پیش نمایش فرمول یک فرانسه با خودروی رنو لوتوس E20 متعلق به کیمی رایکونن رانندگی کرد.

اصیل الحامد، راننده زن اهل عربستان سعودی دقیقا در همان روزی که ممنوعیت رانندگی زنان عربستانی لغو شد، با خودروی لوتوس رنو ۲۰۱۲ پیش از برگزاری مسابقات فرمول یک در پیست پل ریکارد رانندگی کرد.

02d9131e 389a 41a6 a30c a8f8b40f3f3f - حضور تاریخی زن عربستانی پشت فرمان خودروی فرمول یک

الحامد اولین زن عضو فدراسیون اتومبیل‌رانی عربستان سعودی است که توانست در پیست پل ریکارد فرانسه و پیش از مسابقات گرندپری فرمول یک رانندگی کند. روز یکشنبه و پیش از آغاز مسابقات فرمول یک ۲۰۱۸ فرانسه که با قهرمانی لوئیس همیلتون همراه بود، الحامد با خودروی رنو لوتوس E20 مدل ۲۰۱۲ در مقابل هزاران نفر تماشاچیان، رانندگی کرد.

d8f7d28a 9566 40ca 80f9 205f24c3b7ff - حضور تاریخی زن عربستانی پشت فرمان خودروی فرمول یک

اصیل الحامد در مصاحبه با رویترز گفت:

الان احساس می‌کنم که به صندلی راننده تعلق دارم. امروز یک روز بسیار رویایی برای من است. من اعتقاد دارم امروز نه تنها جشن عصر جدید شروع به رانندگی زنان محسوب می‌شود، بلکه تولد زنان در مسابقات موتوراسپرت در عربستان سعودی نیز است. مهمترین چیزی که من به دنبال آن هستم، این است که با دخترانی از نسل جوان و آینده‌ساز کشورم ملاقات کنم که دوست دارند در مسابقات اتومبیل‌رانی شرکت کنند. من می‌خواهم به آن‌ها کمک کنم و آموزش دهم تا برای شرکت در این ورزش به طور حرفه‌ای وارد شوند. آن‌ها باید این موضوع را جدی بگیرند. این واقعا بزرگ‌ترین دستاورد من خواهد بود.

این بانوی طراح دکوراسیون داخلی و تاجر سعودی، اولین زن در عربستان سعودی است که موفق به وارد کردن خودروی فراری به این کشور شده است. الحامد با فراری اسپایدر ۴۵۸ خود در بسیاری از رویدادهای موتوراسپرت، کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های حرفه‌ای اتومبیل‌رانی در سراسر جهان شرکت کرده است.

خودروی فرمول یک رنو لوتوس E20، همان خودرویی است که کیمی رایکونن در سال ۲۰۱۲ و هنگام پیروزی در گرندپری ابوظبی با آن رانندگی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.