نویسنده:
// چهارشنبه , ۱۹ دی ۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
مرسدس بنز CLA مدل ۲۰۲۰

مرسدس بنز CLA نه تنها یک خودروی عجیب و غریب در کلاس خود است، بلکه بسیار هوشمندانه ساخته شده.خودرویی باهوش که از سیستم دستیار MBUX بهره می برد.این سیستم حرکات راننده را تشخیص می دهد  و در کنار دستیار صوتی یک سیستم هوشمند و کمک راننده بسیار پیشرفته است.

مرسدس بنز CLA به عنوان یک کوپه چهار درب با طراحی پریستیک با استانداردهای جدید توانایی تبدیل شدن به نماد طراحی مدرن  را در خود دارد.ترکیبی از خط طولانی و کشیده شده و  نوک بینی خودرو با طرح کوسه شکل و چهره ای کاملا  عضلانی و خاص  سبب هر چه بهتر دیده شدن این خودرو هستند.

تعلیق فوق العاده چالاک و در عین حال راحت مرسدس بنز CLA سبب می شود شما یک تجربه خاص و منحصر به فرد در داخل کابین خودرو داشته باشید.  سیستم تهویه مطبوع در جلو و عقب و همچنین صندلی ها که شامل (بخاری، تهویه، ماساژور) می شوند به این حس راحتی می افزاید.

 

  مرسدس بنز CLA 250 از موتور بنزینی قدرتمند چهار سیلندر ۱۶۵ کیلو وات / ۲۲۵ اسب بخار با گشتاور ۳۵۰ نیوتن بر متر است و نیروی تولیدی را به واسطه گیربکس  ۷ سرعته  دو کلاچ  به چرخ ها منتقل می کند.(مصرف سوخت ترکیبی ۶٫۳-۶٫۱ لیتر  در هر ۱۰۰ کیلومتر).

در بحث ایمنی این خودرو از سیستم های پیشرفته دوربین و رادار که اجازه می دهد تا  ۵۰۰ متر جلوتر را راننده به راحتی در کنترل داشته باشد.از جمله آنها سیستم های دستیار تغییر لاین، تشخیص عابر پیاده، دستیار جلوگیری از خروج خودرو از جاده و چراغ های LED جلو و عقب است.

تصاویر مرسدس بنز CLA مدل ۲۰۲۰

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •