دی اس 7 : قیمت و مشخصات خودرو

دی اس ۷ در بازار ایران با دو تیپ ریولی و اپرا عرضه شده است. هر دو تیپ از نظر مشخصات فنی و تجهیزات رفاهی کاملاً یکسان هستند و تفاوت آن‌ها تنها در نوع دوخت داخلی خودرو است. در تیپ ریولی از چرم طبیعی نسکافه‌ای استفاده شده اما در تیپ اپرا که کمی گران‌تر است، از چرم طبیعی ناپا به همراه چوب و با طرح‌های لوزی شکل مخصوص دی اس استفاده شده است.

53190b1f fa9f 4a93 9d08 e925dd26c46a - دی اس 7 : قیمت و مشخصات خودرو

تفاوتی که ممکن است برای بازار تشنه و دورافتاده خودرو ایران کمی بی‌معنا به نظر برسد اما برای دی اس که تمرکز خود را به تلفیق صنعت و مد گذاشته، یک دنیا تفاوت است.

مشخصات

اگر به مشخصات فنی دی اس ۷ نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که با همان پژو ۲۰۰۸ خودمان سر و کار داریم. البته این موتور و گیربکس با بسیاری دیگر از خودروهای بازار یعنی سیتروئن C3، دی اس ۵، دی اس ۶ و پژو ۵۰۸ یکسان است و از نظر قوای فنی و گیربکس، همه این خودروها در حقیقت مشابه یکدیگر هستند.

البته دی اس ۷ به صورت استاندارد به یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ مجهز است که می‌تواند بیش از ۲۰۰ اسب بخار تولید کند و گیربکس نصب شده روی آن ۸ سرعته خودکار است. اما قبل از عرضه این خودرو به بازار ایران، کارشناسان دی اس طی یک آزمایش طولانی، به این نتیجه رسیدند که این موتور به دلیل کیفیت پایین بنزین در کشور، مناسب نیست و تصمیم گرفتند تا دی اس ۷ را با همان موتور معروف PSA و مشابه با خودروهای یاد شده راهی بازار ایران کنند.

22 1 - دی اس 7 : قیمت و مشخصات خودرو لذا در این خودرو شاهد بکارگیری موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر بنزینی و با توان حداکثر ۱۶۵ اسب بخار هستیم که برای چنین جثه‌ای کمی ضعیف به نظر می‌رسد.

قیمت خودرو

با ورود اولین خودروهای دی اس ۷ به بازار، قیمت‌های نجومی بالای ۱.۵ میلیارد تومانی برای آن آگهی می‌شد اما با توجه به رکود شدید در خرید و فروش خودرو و همچنین توقف عرضه دی اس ۷ از سوی آرین موتور، شاهد کاهش قیمت این خودرو حتی به ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان هستیم. البته در بازار شاهد قیمت‌هایی بالاتر برای رنگ‌های خاص‌تر از جمله رنگ طلایی هستیم.

111 - دی اس 7 : قیمت و مشخصات خودرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.