آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی

آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی

آئودی با معرفی خودروی کانسپت ای-ترون کانسپت در نمایشگاه خودروی فرانکفورت وارد بازار کراس اوورهای تمام الکتریکی شد. حرکت به سمت موتورهای تمام الکتریکی بدون انتشار گازهای آلاینده می‌تواند چشم اندازی روشن باشد.

به گفته آئودی این خودرو تا سال ۲۰۱۸ وارد بازار خواهد شد. بدین منظور توسعه باتری‌های جدید با همکاری آل جی و سامسونگ آغاز شده تا بتواند محدوده حرکتی این خودرو را تا بیش از ۵۰۰ کیلومتر پوشش دهد.

173 - آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی
معرفی آئودی Q6 الکتریکی
253 - آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی
آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی
432 - آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی
معرفی آئودی Q6 الکتریکی

آئودی Q6 همانند مدل مفهومی e-tron Quattro خواهد بود. این خودروی کانسپت، ۴.۸۸ متر طول، ۱.۹۳ متر عرض و ۱.۵۴ متر ارتفاع دارد. اما مهمترین نکته آن ضریب پسای ۰.۲۵ آن است که در این کلاس بی‌نظیر بوده و در بین سایر خودروها نیز بسیار کم نظیر است. بنابراین آئودی Q6 آئرودینامیک ترین خودروی شاسی بلند جهان خواهد بود.

طراحی این خودرو جالب و با سقف پایین، چرخ‌های بزرگ براق و چراغهای تیز و نگاهی تهاجمی و اسپرت همراه با پوشش‌های پلاستیکی دور گلگیرها و رکاب‌ها می‌باشد. این ظاهر دل‌چسب با کابینی مدرن همراه شده که در آن تمام دکمه‌های متعارف با یک نمایشگر لمسی جایگزین شده‌اند. کاری که تسلا هم به نوعی دیگران را انجام داده است.

723 - آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی
آئودی Q6 جدید با موتور الکتریکی

آئودی با استفاده از یک فن‌آوری شارژ القایی و به صورت بدون سیم، باتری‌های این خودرو را ظرف تنها ۵۰ دقیقه شارژ می‌کند. در مورد پیشرانه Q6 هنوز قضاوتی زود است اما در مورد مدل کانسپت، ما شاهد سه موتور برقی بودیم که در مجموع ۴۳۵ اسب بخار در حالت عادی و ۵۰۳ اسب بخار در حالت پیک همراه با ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کردند. بدین ترتیب شتاب صفر تا صد این خودروی شاسی بلند نیز تنها در ۴.۶ ثانیه محقق خواهد شد. بیشینه سرعتان نیز طبق انتظار به صورت الکترونیکی به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.