نویسنده:
// پنج شنبه , ۲۸ بهمن ۹۵ ساعت ۱۲:۰۷
بررسی تخصصی بی ام و ۵۳۰i مدل ۲۰۱۷ (BMW 530i)

بی ام و ۵۳۰i را باید جزو خودرو های لوکس شرکت بی ام و دانست که در سری ۵ قرار می گیرد.در فیس جلویی بی ام و ۵۳۰i  جدید باید به داشتن جلو پنجره ای بزرگ تر و اضافه شدن ورودی های هوای جدید اشاره کرد.بدنه ای با خط و خطوط خشن  که چهره ای این خودرو را عضلانی کرده است.یکی از نکات مهم که در مورد بی ام و ۵۳۰i  لازم است بدانید استفاده از طراحی جدید بر اساس معماری کلار این شرکت است که توانسته حدود ۱۰۰ کیلوگرم کاهش وزن بدست بیاورد.

 

بی ام و ۵۳۰i با دارا بودن قیمت ۵۲،۱۹۵ دلار و کلاس بدنه دارای رقبایی همانند مرسدس AMG E43 ، مرسدس بنز E-Class و آئودی A6 است.از نظر تابپ  بی ام و ۵۳۰i از نوع موتور جلو و محور عقب و یا ۴  چرخ محرک است که می تواند ۵ مسافر را با خود حمل کند و در کلاس سدان ۴ درب جای می گیرد.

 

چراغ های جلو علاوه بر بروز شدن ز نوع ال ای دی هستند  که دارای سیستم نور بالای خودر کار هستند.در کناره خودرو استفاده از ظاهر عضلانی و گلگیر های حجم داده شده باعث شده اند تا این خودرو به بهترین سری از نسل خود تبدیل شود.

در نمای عقب استفاده از طراحی چراغ های ال شکل با ظاهری بزرگ تر از آنچه در مدل های قبلی بکار برده می شد به چشم می خورد.چراغ هایی که به طرفین کشیده شده اند و خودرو را بخوبی اسپرت بنظر می رسانند.یکی از موارد دیگری که در نمای پشت خودرو خود نمایی می کند حضور اگزوز های دوگانه و ذوزنقه‌ای شکل است.

در داخل کابین خودروی بی ام و سری ۵ اولین چیزی که خود نمایی می کند مانیتور ۱۰٫۲ اینچی لوکس و زیبای آن است.این سیستم با نام آی درایو قابلیت تشخیص فرمان صوتی و حرکت دست را دارد .طبق گفته های شرکت سازنده مدل ۲۰۱۷ این خودرو از عایق های صوتی خاص بهرمند است که صدا را تا حد بسیار زیادی خفه می کند.

وجود نمایشگر بر روی شیشه جلو نیز از نو آوری های جدید این خودرو خواهد بود.صندلی های جلو دارای ماساژور  با قابلیت تنظیم در چندین جهت هستند،یکی از جذاب ترین قسمت ها در این خودرو استفاده از سیستم صوتی هارمن کاردن با دارا بودن ۱۶ اسپیکر  ۶۰۰ واتی است.

سیستم های رفاهی و ایمنی کروز کنترل ،سیستم هشدار عبور از خطوط ،دستیار حرکت بین خطوط ، سیستم جلوگیری از برخورد با موانع ، سیستم نمایش سه بعدی خودرو ،تشخیص نقاط کور ،سیستم ParkNow ،رانندگی خودکار ،حرکت در بین خطوط ،تشخیص کنترل فرمان و سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب از سایر امکانات مهم در این خودرو بودند.

مقاله های مرتبط

  • مشاهده سایر دسته ها

  •