تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

تویوتا کرولا ۲۰۲۰ یک سدان جذاب و دوست داشتنی

بالاخره پس از ماه ها انتظار تویوتا کرولا نسل جدید با ظاهری خوش فرم و استایلی همانند برادر و خواهرانش قدم در بازار های جهانی گذاشته است.

این خودرو در حال عرضه در کشورهای مختلف دنیا است تا بتواند خط تولید محصولات تویوتا را تجدید و تکمیل کند. این خودرو از نسخه هیبریدی نیز پشتیبانی می کند و با طرح و استایلی جدیدتر بر خلاف نسل های گذشته تولید شده است.

2020 Toyota Corolla 03 - تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

فضای بار این خودرو حجمی در ابعاد ۴۷۰ لیتر در اختیار افراد قرار می دهد بسته به اینکه ایا خودرو هیبریدی است یا خیر زیرا حجم قابل توجه ای از صندوق عقب خودرو را باتری این خودروهای هیبریدی تصرف می کنند.

IMG 7780 1 - تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

مدل ها

تویوتا سعی کرده تا جایی که می تواند، روحیه کسل کنندگی نسل فعلی را از بین ببرد و خودرویی هیجان انگیز تر به مشتریان ارایه دهد. علاوه بر کلاس بندی های قبلی نظیر LE، L و XLE که در نسل فعلی تویوتا کرولا قابل انتخاب هستند و تمرکز آنها بر سواری نرم و راحت است، دو تیپ SE و XSE با تمرکز بر سواری اسپرت و روحیه ای تهاجمی ساخته خواهند شد. علاوه بر آن، طراحی جلو پنجره و سپر جلوی خودرو، LED های تیز و رینگ های هجده اینچی، تا میزان زیادی حس تهاجمی بودن را به بیننده القا می کنند.

2020 toyota corolla 100692094 h - تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

پیشرانه

تویوتا برای این خودرو یک پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر تعبیه کرده است که قادر است ۱۲۵ کیلو وات قدرت و گشتاور ۲۰۰ نیوتن متری را تولید کند . همچنین این کمپانی یک پیشرانه ۱.۸ لیتری هیبریدی برای این خودرو در نظر گرفته است که قادر است ۹۰ کیلو وات قدرت و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

در نسخه های بنزینی این پیشرانه با یک گیربکس ۶ سرعته دستی جفت می شود و انتقال قدرت را به نرمی و راحتی به چرخ ها انتقال می دهند.

نسخه های هیبریدی نیز از سیستم های CVT استفاده می کنند که  کارکرد بهتری نسبت به گیربکس های معمولی داشته و بدون ایجاد وقفه در شتاب گیری سواری خوب و راحتی را برای افراد فراهم می کنند.

dims - تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

قیمت

این خودرو با قیمت ۲۳۳۳۵ دلار برای نسخه دستی ، ۲۴.۸۳۵ دلار برای نسخه بنزینی CVT و ۲۶.۳۳۵ دلار برای نسخه هیبریدی به بازار عرضه خواهد شد.

امکانات

صرف نظر از پیشرانه و سیستم انتقال قدرت، هر تیپ از تویوتا کرولا ۲۰۲۰ با ویژگی های استانداردی همچون سیستم پیش گیری برخورد از جلو به همراه ترمز اتوماتیک، هشدار خروج از خطوط و چراغ های اتوماتیک عرضه می شود. یک سیستم سرگرمی نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده که در تمام تیپ ها عملکرد مشابهی دارد و تنها در سایز صفحه نمایش این سیستم تفاوت وجود دارد.

2020 Corolla LE BarcelonaRedMetallic 036 959A8696F54331D9DC095DB0B3B699BC9E18BC81 - تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

نمای داخلی

داشبورد دو نسخه سدان و هاچ بک تویوتا کرولا مشترک بوده و با تمرکز بر سهولت دسترسی طراحی شده است. طراحی داشبورد بسیار ساده و مینیمال بوده و صفحه نمایش در حالتی جدا از داشبورد کار شده است. تریم داخلی خودرو دو رنگ است و مجموعه نمایشگر دیجیتالی پشت آمپر با رنگ آبی تزیین شده است. فرمان طراحی مناسبی دارد و دکمه های کنترلی بسیاری بر روی آن قرار گرفته اند که باید در حین رانندگی به دقت از آنها استفاده نمود. به لطف جایگیری بهتر صندلی راننده، دید بهتری به اطراف مهیا شده و راننده تسلط بهتری به اطراف دارد.

03 toyota corolla 2020 angle exterior grey rear - تویوتا کرولا 2020 خودرویی زیبا و دوست داشتنی

منبع : Caradvice

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.